Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Akıncı Üssü davasında FETÖ’cü hainler mahkemeyi tehdit etti: Esas gülen son gülen olacak!

Akıncı Üssü davasında FETÖ'cü hainler kararın açıklanmasının ardından "Esas gülen son gülen olacak. Tekrar hesaplaşacağız. Gün gelecek sizinle yer değiştireceğiz." ifadeleriyle hakimi tehdit etti.

Akıncı Üssü davasında FETÖ'cü hainler mahkemeyi tehdit etti: Esas gülen son gülen olacak!

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin davada sanıklara yönelik hüküm açıklandı.

Kanlı darbe girişiminde bulunan hainlere duruşmada ceza yağdı.

79’AR KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde bulunduğu belirlenen 4 sivil örgüt yöneticisi ve Ankara’yı bombalayan bazı pilotların da arasında bulunduğu 15 eski asker 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Bu sanıkların tamamı kasten öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya teşebbüs suçlarından da 3 bin 901 yıl 6’şar ay hapis cezasına mahkum edildi

MAHKEMEYİ TEHDİT

Mahkeme Başkanı Selfet Giray’ın açıkladığı hükümler sonrası, yargılanan darbecilerden mahkeme heyetine tehdit geldi.

Ceza alan darbeciler, yaptıklarından pişman olmadıklarını bir kez daha göstererek mahkeme heyetine şu tehditleri savurdu;

-Esas gülen son gülen olacak.

-Tekrar hesaplaşacağız.

-Gün gelecek sizinle yer değiştireceğiz.

-Başkan seninle ileride görüşeceğiz.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!