Son Dakika

Akit Tv'de kullanılan ifadelere ilişkin Bakanlık suç duyurusunda bulundu

Akit Tv'de yayımlanan bir programda generaller hakkında kullanılan ifadelere ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.
Akit Tv'de kullanılan ifadelere ilişkin Bakanlık suç duyurusunda bulundu Arşiv

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından, Akit Tv'de düzenlenen bir programda generalleri hedef alan sözlere ilişkin açıklama yapıldı. Bakanlığın açıklamasında; generaller hakkında ithamda bulunmasına ilişkin suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"01 Haziran 2019’da Akit Tv’de yayımlanan bir programda TSK’da görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözlerle ilgili, Askeri Ceza Kanunu 95/4 ve Türk Ceza Kanunu 125/3 maddeleri uyarınca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."

Programda generaller hakkında ne söylenmişti?

Akit TV'de yayınlanan bir programda "Hizaya gelmeyen apoletli generallerin hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor, oynaya oynaya tutacaklar." ifadesi kullanılmıştı.

Savunma Bakanlığı, kullanılan ifadelere tepki göstermişti

1 Haziran'da yayımlanan programda generaller hakkında kullanılan ifadelere Milli Savunma Bakanlığı şöyle tepki göstermişti:

"Asil milletimizin güvenliği ve bekası uğrunda, yargı ve istihbaratla yakın iş birliği içinde FETÖ ile her türlü mücadeleyi yapan, PKK/YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı yurt içi ve yurt dışı operasyonları icra eden ve tüm vazifelerini büyük bir ciddiyet ve samimiyetle yerine getirme gayreti içinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerini komuta eden generalleri toplum nezdinde aşağılamaya çalışmak ordumuza ve asil milletimizin hak ve menfaatlerine zarar vermektedir.

Yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlenen çok sayıda operasyonların başarıyla icra edildiği bir dönemde yapılan bu tür sorumsuz ve düzeysiz açıklamaların tüm ordu mensuplarımızın olduğu kadar milletimizin de moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır.

Anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda daima demokrasiye bağlı, milletinin emrinde, görevinin başında, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla yurdun ve dünyanın dört bir köşesinde yaz kış, gece gündüz, dağ bayır demeden fedakarca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli generallerine karşı yapılan bu hadsiz, yakışıksız ve yasal sınırları aşan açıklamayı, hukuki tüm yollar saklı kalmak kaydıyla şiddetle kınıyor, yasal süreçlerin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ediyoruz."

Kaynak: Twitter

Yorumlar

Deccalist sistem demokrasi ve laikliye bagli- -kalanacaginiza Allah'in hükümlerine bağlı kalinda bari siz eskileri gibi imansız gitmeyesiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.