Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AKOM’dan İstanbul’a uyarı: Kar yağışı etkili olacak

AKOM’dan İstanbul’a uyarı: Kar yağışı etkili olacak

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), sosyal medya hesabından İstanbul için kar yağışı uyarısında bulundu. 

AKOM, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük bölümünün Orta Akdeniz’den gelen yağışlı hava ile Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisi altına gireceğini belirterek, İstanbul’un yüksek ve kırsal bölgelerinde kar yağışının etkili olacağını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda, İstanbul başta olmak üzere, yurdumuzun büyük bölümü Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giriyor. Gün boyu yağmur şeklinde görülecek yağışların akşam saatlerinden itibaren Çatalca, Silivri, Arnavutköy ve Büyükçekmece gibi batı ilçelerimizden kuvvetlenerek yer yer tipi şeklinde yoğun kar yağışı, gece saatlerinden itibaren ise il genelinde fırtına (50-95km/Saat) ile birlikte kuvvetli kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Soğuk hava fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışlı havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor. İstanbul’un yüksek ve kırsal bölgelerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.”