Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

“Alçakça Türkiye’yi tehdit ediyor!”

“Alçakça Türkiye’yi tehdit ediyor!”

Serdinç Bilgiç/Diriliş Postası

Doğa katliamına neden olan ve insanlık suçu işleyen PKK, daha önce olduğu gibi yine kendi türevi bir örgüt ortaya atarak, kendisini uluslararası alanda insancıl, sempatik göstermeye çalışıyor.

Güvenlik ve Terör Uzmanı Abdullah Ağar, PKK’ya yakın sitelerde Türkiye’deki orman yangınlarının HBİM tarafından çıkarılmasına ilişkin bir değerlendirme yaptı. Ağar, bölücü örgüt PKK’nın, orman yangınlarını üstlenen bu örgüt üzerinden alçakça ve kurnazca Türkiye’yi tehdit ettiğini belirtti.

PKK’nın daha önce de değişik isimler altında kurduğu timler vasıtasıyla, bombalı araçlar, canlı bombalar, tuzaklı patlayıcılar ile masum insanları katlettiğini hatırlatan Ağar, PKK’nın bu taktiğinin, küresel ve bölgesel partnerlerinin sözde insan hakları ve terör hassasiyetleriyle ilişkili olduğunu dile getirdi.

Ağar, “PKK, türedi örgütlerle hem terörünü icra ediyor, hem terör üzerinden hedeflerine ulaşmaya çalışıyor, hem de insancıl gözükmeye, insanlar, kurumlar ve devletler indinde meşrulaşmaya, sempati toplamaya çalışıyor. Tam bir körler sağırlar durumu!” değerlendirmesini yaptı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri