Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Allah’ın sözünü, en güzel şekilde yazmak istiyorum”

“Allah’ın sözünü, en güzel  şekilde yazmak istiyorum”

Gazzeli hattat Haşim Kellub, aylardır sabırla Kur’an-ı Kerim’i büyük boy sayfalara nakşediyor.

Kur’an-ı Kerim’i uzunluğu 100, genişliği 70 santimetre olan büyük beyaz kartonlara yazan 56 yaşındaki Kellub, yarısını 6 ayda tamamladığı mushafı seneye bitirmeyi ümit ediyor.

Bunun ilk tecrübesi olmadığını, daha önce de uzunluğu 70, genişliği 50 santimetre olan kağıtlara Kur’an-ı Kerim’i yazdığını belirten Kellub, “Zevkle yapıyorum ama Kur’an-ı Kerim’i yazmak kolay bir şey değil. Kasten olmasa bile Allah’ın sözünü değiştirmemek adına son derece hassas olunmalı” dedi.

“Hazırladığı büyük boy Kur’an-ı Kerim mushafını yazmaktan gurur duyduğunu” ifade eden Kellub, büyük boyutlu sayfalara yazmanın maddi açıdan külfetli olduğuna dikkati çekerek, sayfa kağıtlarının çok pahalı olduğunu ayrıca özel hat kalemi almak gerektiğini söyledi.
“Allah’ın sözünü en güzel şekilde yazmak istiyorum” diyen Kellub, çoğu zamansayfaların heder olduğunu, herhangi bir hatada veya titremede karton değiştirdiğini belirtti.

Mushafı “Hafız Osman Hattı ile hazırladığına” işaret eden Kellub, “Mushafın yazımı tam olarak gelecek senenin ortalarında bitecek. Tamamlandığında Gazze İslam Üniversitesi’ne hediye edeceğim” diye konuştu.
Kur’an-ı Kerim’i yazarak Allah’ın rızasını kazanmayı ümit ettiğini ifade eden Kellub, maddiyatın bunlardan çok sonra geldiğini sözlerine ekledi.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Etiketler