Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Almanya’da sinema salonuna silahlı saldırı!

Almanya’da sinema salonuna silahlı saldırı!

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Viernheim’de silahlı bir kişi sinema kompleksine girdi. Saldırıda 20 kişi gözyaşartıcı bombayla yaralandı. Bild gazetesine göre, saldırgan öldürüldü. Rehineler serbest kaldı ve yaralı yok.

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Vierheim’de terör alarmı. Viernheim’deki sinema kompleksine silahlı bir saldırgan girdi.

Hessen Eyaleti İçişleri Bakanı Peter Beuth Viernheim, sinemada saldırı düzenleyen maskeli ve silahlı kişinin ölü olarak ele geçirildiğini söyledi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BİLİNMİYOR

Hessen Eyaleti İçişleri Bakanı Beuth silahlı saldırganın “akli dengesi bozuk” bir kişi olabileceğini belirtti. Saldırının nedeni de henüz bilinmiyor.

BILD GAZETESİ: TERÖR SALDIRISI DEĞİL

Alman Bild gazetesi olayın terör saldırısı olmadığını ve bireysel bir saldırı olduğunu iddia etti.

Alman polisi de, saldırganın SEK komandoları tarafından öldürüldüğünü doğruladı. Saldırgan öldürüldükten sonra tüm rehineler serbest kaldı. Olayda yaralı olmadığı belirtiliyor.

Daha önce gelen haberlerde silahlı saldırganın polis tarafından gözaltına alındığı belirtilmişti.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Hessen eyaletine bağlı Viernheim kentindeki Rhein-Necker Sinema Komleksi’ne yerel saatle 15.00’te silahlı bir saldırgan geldi.

Üzerinde bir mermi kemeri de bulunan saldırgan havaya bir el ateş ettikten sonra içeri girdi.

20 KİŞİ GAZDAN ETKİLENDİ

Saldırı sırasında 20 kişi ise göz yaşartıcı gazdan etkilendi.

Etiketler