Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anadolu Ajansı’nın ve TRT’nin Üsküp ofisi açıldı

Anadolu Ajansı’nın ve TRT’nin Üsküp ofisi açıldı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Makedonya’nın Türkiye tarihinde çok özel bir yeri olduğunu belirterek “Bugün burada yaşayan soydaşlarımız gerçekten buranın sadık yurttaşlarıdır. Büyük bir aşkla buraya bağlıdır ve ülkelerinin kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunmaktadır” dedi.
Akdoğan, Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) Üsküp ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, aynı gün hem Anadolu Ajansı hem de TRT ofislerinin açılışını gerçekleştirdiklerine işaret etti.
TRT’nin uzun yıllardır yayın hayatında öncü bir kurum olduğunu belirten Akdoğan, kuruluşun dünyanın birçok dilinde yayın yaptığını, son dönemde ise TRT World ile çok önemli bir atılıma imza attığını ifade etti.
Akdoğan, TRT’nin Makedonya’dan bütün Balkanlara hem Türkiye’nin mesajını ve sesini ileteceğini hem de dünyaya Makedonya’nın sesini iletecek bir kurum olarak faaliyete başlayacağını söyledi.
İki ülke arasındaki olumlu ilişkilerin devam edeceğini kaydeden Akdoğan, kültürel ilişkilerin gelişmesinin de önemini vurguladı.
Makedonya’nın, Türkiye’nin tarihinde çok özel yeri bulunan bir ülke olduğunu dile getiren Akdoğan, “Bugün burada yaşayan soydaşlarımız gerçekten buranın sadık yurttaşlarıdır. Büyük bir aşkla buraya bağlıdır ve ülkelerinin kalkınmasına çok önemli katkılarda bulunmaktadır” dedi.
Makedon halkını sevdiklerini kaydeden Akdoğan, “Bundan sonra da Makedon-Türk ilişkilerinin gelişmesi için Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstermekte kararlıyız” dedi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!