Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anadolu’nun ilk camisinde Mevlid Kandili idrâk edildi

Anadolu'nun ilk camisinde Mevlid Kandili idrâk edildi

“Anadolu’nun ilk camisi” olma özelliğini taşıyan Habib-i Neccar, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v.) doğum yıl dönümünün kutlandığı Mevlid Kandili dolayısıyla ibadet etmek isteyenlerle doldu.

Çok sayıda vatandaş, mübarek gece dolayısıyla Habib-i Necar Camisi’nin yanı sıra Memluklüler döneminden kalan Ulu Cami’yi de yatsı namazından önce doldurdu.

     MEVLİD KANDİLİ COŞKUYLA İDRÂK EDİLİYOR     

Kılınan namazın ardından vatandaşlar, daha sonra İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun Hazreti Muhammed (s.a.v.) Efendimiz’i anlattığı vaazını, Kur’an-ı Kerim tilavetini, okunan Mevlid-i Şerifi ve ilahileri dinledi.

Bazı vatandaşlar ise namazını camilerin dolması nedeniyle iç ve dış avlularda serilen hasırlar ve beraberlerinde getirdikleri seccadeler üzerinde kıldı.

Namaz sonrası camiden çıkan vatandaşlara, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nce Mevlid Kandili dolayısıyla süt, Hatay Büyükşehir Belediyesince ise kandil simidi dağıtıldı.

Etiketler