Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Angela Merkel yarın Türkiye’ye geliyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine 24 Ocak’ta Türkiye’ye geliyor. Görüşmede uluslararası konuların yanı sıra ikili ilişkilerin gündemde olacağını belirtildi.

Angela Merkel yarın Türkiye’ye geliyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel yarın Türkiye’ye geliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine, 24 Ocak 2020 tarihinde Türkiye’ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Türkiye ve Almanya arasındaki ikili ilişkiler tüm yönleriyle gözden geçirileceğini bildiren açıklamada; işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik olarak atılabilecek adımlar ele alınacağı kaydedildi.

BÖLGESEL VE ULUSLARARASI KONULAR GÜNDEMDE

Görüşmenin ağırlıklı gündeminde Almanya’nın Temmuz ayı itibariyle başlayacak Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı çerçevesinde, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, katılım süreci, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ve vize serbestisi konularının ele alınacağı bildirildi.

Ayrıca ikili ilişkilerin yanısıra, Libya ve Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörüldüğü belirtildi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri