Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Ankara ve Muş’ta terör örgütlerine operasyon: 42 gözaltı

Ankara ve Muş’ta terör örgütlerine operasyon: 42 gözaltı

Sınır ötesinde düzenlenen başarılı operasyonlarla terör örgütü PKK’yı bitme noktasına getiren güvenlik güçleri, yurt içinde de terörle mücadele operasyonlarını başarılı bir şekilde sürdürüyor. Ankara ve Muş’ta terör örgütleri DHKP/C ve PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 42 şüpheli gözaltına alındı.

MUŞ’TA PKK’YA OPERASYON: 28 GÖZALTI

Muş Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca 17 Kasım-7 Aralık tarihlerinde terör örgütüne yönelik operasyonlarda, 28 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Malazgirt, Korkut, Bulanık ve Varto ilçelerinde terör örgütlerinin propagandasını yaptıkları tespit edilen 11 kişi ile silahlı terör örgütüne üye olma ve yardım yataklık yapma suçlarından 17 kişi yakalanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

ANKARA’DA TERÖR OPERASYONU: 14 GÖZALTI 

Terör örgütü DHKP-C’nin Ankara’daki mahalli alan, memur ve gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği belirlenen şüphelileri takibe alan Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde operasyon düzenledi. 

Kentte 7 ayrı noktada yapılan operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.