Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ankara’da 65 yaş üstü yolcu otobüsten atıldı!

Ankara'da 65 yaş üstü yolcu otobüsten atıldı!

Ankara’nın Çankaya ilçesi, İran Caddesi üzerinden bulunan otobüs durağında 65 yaş üstü bir yolcu, özel halk otobüsüne binmek isterken, şoför yolcuya engel oldu.

Otobüse binmek isteyen yolcu ise ikazda bulundu ve otobüse binmek için adım attığı an şoförün saldırısına uğradı. Şoförün saldırmasıyla otobüsten düşen yolcu ise kafasından yaralandı.

Şoförün yaptığı talihsiz davranışa vatandaşlar çok sert tepki gösterdi. 

Vatandaşların durumu yetkililere bildirmesi üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri yaşlı adama müdahale etti.

“ADAMIN KAFASINDAN VE BURNUNDAN KANLAR GELDİ”

Polis otobüsü ve şoförü olay yerinden uzaklaştırırken, görgü tanıklarını da polis merkezine götürdü.

Olaya tanıklık eden bazı vatandaşlar ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olayın görgü tanıklarından, “Vatandaş halk otobüsüne binmek istiyor. Ama adamı almıyor çünkü adam 65 yaş üstü, adam kapıya vuruyor açar mısın diye? O sırada otobüs şoförü sen benim kapıma vuramazsın diyor. Adamı yakasından tuttuğu gibi yere atıyor. Adamın kafasından ve burnundan kanlar geliyordu. 65 yaş üstü diye almak istemiyorlar. Bu amca bizim babamız da olabilirdi” diyerek tepki gösterdi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ

Yaşanan utanç verici olayın ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Yaşlı adama akıllara durgunluk verir derecede müdahale eden şoför, Beldiye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla görevden alındı.

Belediye’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu açıklamaya yer verildi:

“65 yaş üstü bir vatandaşımızın, bir özel halk otobüsü şoförü ile yaşadığı tatsız olay sonucu Büyükşehir Belediyemiz hemen harekete geçmiştir.

Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın da talimatları ile olaya karışan şoför görevden men edilmiş, otobüs parka çekilerek disiplin soruşturması başlatılmıştır.

Başkanımız Sayın Yavaş’ın, bu üzücü olayla yakından ilgilenerek mağdur vatandaşımızı arayıp, geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve olayın sonuna kadar takipçisi olacağını belirterek en kısa zamanda da makamında ağırlayacağını bizzat bildirmiştir.”

Etiketler