Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ankara’da bisiklet kiralama dönemi başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentte bisiklet kiralama uygulamasını ilk olarak 30 Ağustos Zafer Parkı'nda başlattı.

Ankara’da bisiklet kiralama dönemi başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kiralama uygulamasını 30 Ağustos Zafer Parkı’nda başlattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2 bin 500 metrelik bisiklet yoluna sahip Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesinin (AŞTİ) yanında bulunan parkta her yaştan vatandaş, bisiklet kiralayarak, bisiklet taşımadan spor yapabilecek.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığınca ilk olarak hizmete sunulan bisiklet kiralama uygulamasından yararlanmak isteyen Ankaralılar, 30 dakika için 2 lira, 1 saat için 3 lira ve 2 saat için 5 lira nakit ödeyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, bisiklet kullanım alanı olarak 30 Ağustos Zafer Parkı’nın ilk olma özelliği taşıdığını belirtti.

Parkta mangal yakmanın yasak olmasından dolayı dumansız bir alanda bisiklet kullanılabileceğine işaret eden Güldaş, ‘İlerleyen zamanda bisiklet sayısı ve çeşitliliğini artırarak, diğer parklarda da bisiklet kiralama hizmetine geçmeyi planlıyoruz. Parkta ilave açılımlar ve ek hizmetler ilerleyen günlerde hizmete sunulacak.’ ifadelerini kullandı.

Kaynak : AA

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    Çoluk çocuk küçük büyük giydiniz ıngılızce tişörtlerle Dogdugunuz Türkiye’ye ayıbın en utanalısını yapıyorsunuz .. O Lisanlı tişörtle bedava amerikanya kapitalizminin reklamı olanlar bır elınız dünyanın en Doğusunda diğer eliniz de en batısında olsada Türkiye’yi kucaklamaya onuru biten sevgınızın gücü yetmez… Üstünüzdeki sözlük gerektiren tişörtler Türkiye’yi Alfabesiyle teslim alan aşağılık kompleks aşısi Yabancı tabelalar misali …

Yorumları Gör (1 Yorum)