Son Dakika

 “Anneliği aşağılık görmek anlaşılır bir şey değil”

AK Parti Milletvekili Ravza Kavakcı Kan, son dönemlerde kadınların çalışması konusunda yanlış bir algının oluştuğuna dikkati çekerek “Annelik kurumuna karşı da reaksiyon olduğunu düşünüyorum, anneliğe aşağılık bir şey gibi, küçümser gibi yaklaşılmasını anlamış değilim” dedi.

 “Anneliği aşağılık görmek anlaşılır bir şey değil”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri süren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan, anne olmayı, evinde çocuklarını büyütmeyi seçen kadınların haklarının da savunulması gerektiğini ifade etti.

Kan, aile kelimesinden neden rahatsızlık duyulduğunu anlamakta güçlük çektiğini belirterek, "Kadın aynı zamanda aile ve toplum bireyi olarak da vardır. Annelik kurumuna karşı da reaksiyon olduğunu düşünüyorum, anneliğe aşağılık bir şey gibi, küçümser gibi yaklaşılmasını anlamış değilim. Anne olmayı, evinde çocuklarını büyütmeyi seçen kadınların haklarının da burada savunulması gerekir." diye konuştu.

TERÖRÜN KADINA VERDİĞİ ZARARI GÖZDEN KAÇIRMAYALIM

Kadına karşı şiddet ve ayrımcılığın belli ölçüde görülse de önceki zamanlarla kıyaslandığında olumlu gelişmeler olduğunu kaydeden Kan, "Kadına karşı şiddet ve ayrımcılıktan bahsederken terör örgütü PKK'nın kadınlara, genç kızlara yaptığından bahsetmemek olmaz. Bunun bedelini de en fazla Güneydoğu illerinde yaşayan Kürt anneleri ödüyor." dedi.

Yorumlar

erdel Tamam da bu pisliği bu seviyeye siz getirdiniz. var gücünüzle çalıştınız hala da çalışıyorsunuz.

Ceyhun İyi de bu hale gelmesi için 16 yıldır gece gündüz çalıştınız

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.