Son Dakika

Artvin'de Müslüman'a yakışmayan görüntüler

Kurban ibadetinin manevi ehemniyetinden bihaber kişiler, kestikleri hayvanlerin atıklarını Artvin'deki Muratlı Barajı'na atarak hem bir Müslüman'a yakışmayacak görüntü çizerken, her fırsatta bu ibadeti karalamaya çalışan kesimin eline de koz verdi
Artvin'de Müslüman'a yakışmayan görüntüler

Artvin'de Kurban Bayramı'nda kesilen hayvanların atıklarının Muratlı Barajı'na atılması üzücü görüntülerin ortaa çıkmasına neden oldu.

Manzara da okku da isyan ettirdi

Borçka ilçesinde, bayram vesilesiyle kesilen çok sayıda hayvanın sakatat ve derileri kimliği bilinmeyen birtakım şuursuz kimselerce bölgede bulunan Muratlı Barajı'na atıldı. Baraj gölü üzerinde çevre köylerinden geldiği tahmin edilen kurban atıkları ve çöpler çevrede kötü koku bir kokunun yayılmasına neden oldu. Bölgeye bayram ziyaretine gelenler ve doğal güzellikleriyle meşhur gölün manzarasını seyretmek isteyenler ise karşılarında çöp tabakasını bulunca büyük hayal karıklığı yaşadı.

Göle atılan hayvan atıkları nedeniyle çirkin manzarayla karşılaşan ziyaretçiler, duruma tekpki gösterirken bir Müslüman'a yakışmayacak bu davranışla her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda İslam'a saldırma fırsatı kollayanlara koz verilmesi can sıktı. 

Karalama kampanyası başlattılar

Kul ile yüce Allah'ı (CC) birbirine yakınlaştıran, insanlar arasında yardım ve iyilik zincirleri kurulmasına vesile olan kurban ibadetini, vahşet ve hayvan katliamı gibi göstermeye çalışanlara adeta gün doğdu. Söz konusu görüntüler üzerinden özellikle sosyal medyada İslam'a karşı yine büyük bir karalama kampanyası yürütüldü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.