Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Avcı: ODTÜ mezunu olarak saldırıyı tabii ki kınıyor, tabii ki ayıplıyorum

Avcı: ODTÜ mezunu olarak saldırıyı  tabii ki kınıyor, tabii ki ayıplıyorum

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen 3. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin “ODTÜ’de bazı olaylar yaşandı. Namaz kılan öğrencilere bir saldırı girişimi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da YÖK’e devreye girmesi konusunda bir çağrısı oldu. Bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Avcı, YÖK tarafından 2 YÖK üyesinin görevlendirildiğini ve raporlarını YÖK’e sunduğunu hatırlatarak, “ODTÜ yönetimiyle de gereken yapılacaktır” karşılığını verdi. “Saldırıyı nasıl değerlendirdiği” sorulan Avcı, “Siz olsanız hele ODTÜ mezunu bir adam olsanız saldırıyı nasıl değerlendirirsiniz? Tabii ki kınıyorum, tabii ki ayıplıyorum. Aslında ODTÜ’ye böyle bir gelenek yüklenmeye çalışılıyor. Bu yanlıştır. ODTÜ’nün geleneğinde, bu tür şiddet olayları, içeriye dönük şiddet olayları zannedildiği kadar köklü değildir. ODTÜ bir ilim yuvasıdır ve öyle olmalıdır. Bundan sonra da öyle olacaktır inşallah” ifadelerini kullandı.

Bakan Avcı, terör bölgesindeki operasyonları gün gün takip ettiklerini, ortamın eğitim adına bir an önce normale dönmesini beklediklerini dile getirdi. Avcı, soru üzerine Nusaybin’de yapılamayan TEOG mazeret sınavlarının ocak ayı içinde yapılacağını ve gününü belirleyeceklerini bildirdi.

1047 PROJE BAŞVURDU

Yenilikçilik ödüllerine ilişkin soru sorulmadığını ifade eden Avcı, “Bu akşam televizyonlarda, yarın gazetelerde kibrit kutusu kadar yer alırsak sevineceğiz” ifadesini kullandı. 1047 projeyle başvuru yapıldığını, 88 çalışmanın bölgesel, 15’inin de bakanlık düzeyinde tanıtıldığını belirten Avcı, başvuru yapan tüm okulları, öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti. “Öğretim Yöntem ve Teknikleri” kategorisinde “Xxxxx Ders” isimli proje ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Tam Öğrenme Merkezleri Projesi” ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Tarih Öğretiminde Yenilikçi Yöntemler” projesiyle Fethiye İmam Hatip Anadolu Lisesi’ne ödül verildi.
ANKARA

Etiketler