Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bahçeli: Hükümet terör konusunda çok hassas

Bahçeli: Hükümet terör konusunda çok hassas

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ATO Congresium’da düzenlenen 10. Ankara Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, “İstanbul’daki saldırıda bir zafiyet söz konusu mu?” sorusu üzerine olayın ardından yazılı bir açıklama yaptığını anımsattı.

Onun üzerine söylenecek fazla sözün olmadığını, her konunun açık kalplilikle ifade edildiğini belirten Bahçeli, “Türkiye artık bir terör alanı haline çevrilmek istenmektedir. Gerekli tüm tedbirlerin alınması konusunda hükümete çok büyük sorumluluk düşmektedir. Çok kısa süre içerisinde failinin birisinin yakalanmış olması, hükümetin bu konudaki hassasiyetinin de işareti olmuştur. İnşallah bundan sonra böyle olaylar, ülkemizde hiçbir şart altında olmaz. O bakımdan Suruç’ta başlayan, Ankara’da devam eden ve Sultanahmet’te de sürdürülmek istenen bu terör saldırıları ve bomba cinayetleri sürecini artık kesin olarak durdurmak lazımdır. O bakımdan Türk hükümeti bu konuda üzerine düşeni yapmak durumundadır. Bunu da bekliyoruz kendilerinden” diye konuştu.

“Hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz”

Bahçeli, bazı akademisyenlerin terör örgütüne yönelik operasyonları eleştiren bildirileriyle ilgili soruyu yanıtlarken teröre ve özellikle Güneydoğu Anadolu’daki o hazin ve cani tavra ne siyasi partiler ne de aydınlar tarafından hiçbir şekilde destek verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Siyasi partilerin de bu anlayıştan vazgeçmesi gerektiğine dikkati çeken Bahçeli, “Aydınlar bu ülkenin evlatları ise ülkeyi yıkmaya yönelik felakete karşı aydınlatıcı ve sahip çıkıcı bir üslup olması lazımdır. Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz. Onun için Yükseköğretim Kurulu’nun üzerine düşeni yapması ve ayrıca da üniversite rektörlerinin bu konuda hassas olmaları lazım” diye konuştu.

Etiketler