Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bahçeli: MHP düşmanlarıyla son nefesime kadar mücadele edeceğim

Bahçeli: MHP düşmanlarıyla son nefesime kadar mücadele edeceğim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Tavizlere kapalıyım, kumpaslara uzağım, MHP düşmanlarıyla son nefesime kadar mücadele etmekten de kesinlikle yorulmayacağım. Milliyetçi ülkücü hareket namusumdur, şehitlerin yadigarıdır, Türk İslam ruhunun aziz hatırasıdır. Bu nedenle asla mütecaviz emellere şans ve fırsat tanımam, tanımayacağım.” dedi.

Bahçeli, Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesinin 8 Nisan 2016 Cuma günü kararını açıklayıp Olağanüstü Tüzük Kurultayının yapılmasına karar verdiğini belirterek, bir hakimin milyonlarca mensup ve sevdalısı olan bir davanın önüne taş koymaya kalkıştığını söyledi.

Ömür verdiği, 47 yıldır her zerresinde bulunmaktan şeref duyduğu davayı dünyevi hiçbir menfaate değişmeyi aklından geçirmediğinin altını çizen Bahçeli, “Tavizlere kapalıyım, kumpaslara uzağım, MHP düşmanlarıyla son nefesime kadar mücadele etmekten de kesinlikle yorulmayacağım. Milliyetçi ülkücü hareket namusumdur, şehitlerin yadigarıdır, Türk İslam ruhunun aziz hatırasıdır. Bu nedenle asla mütecaviz emellere şans ve fırsat tanımam, tanımayacağım.” ifadelerini kullandı.

“Kurultay tarihini 10 Temmuz olarak belirledim”

Aylardır kangrene dönmüş kurultay meselesini kökten bitirmek için tarihi bir karar aldıklarını anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genel Başkan olarak parti tüzüğümüzün bana verdiği yetkiye dayanarak Olağanüstü Büyük Kurultay tarihini 10 Temmuz olarak belirledim. Buna karşılık 19 Haziran dayatması art niyetliliktir, MHP’ye darbe teşebbüsüdür, ülkücüye ilanı yapılmamış savaştır. Bilinsin ki MHP 19 Haziran’a katılmayacaktır. Yine parti tüzüğümüzün 64’ncü maddesinin 1’nci fıkrasına göre: ‘Büyük Kurultayın Genel Başkan veya Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yahut Genel Başkanın görevlendireceği Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden biri tarafından usulüne uygun olarak yoklama yapıldıktan sonra yeterli çoğunluk sağlanmışsa açılabileceği’ belirtilmektedir. Ben ve ilgili arkadaşlarımın salonda bulunmayacağına göre bahsi geçen korsan kurultay nasıl yapılacaktır? 10 Temmuz’da, 6’ncı Olağanüstü Büyük Kurultayımızı Ankara’da dava ve kardeşlik ruhuyla yapmaya her dava arkadaşımı davet ediyorum. Sizleri korsana değil, ülkücü karar ve iradenin şölenine bekliyorum.”

Konuşmaların ardından teşkilat mensuplarınca kendisine hediye edilen kılıcı alan Bahçeli, “Kılıçları henüz daha çekmedik ama yakında çekebiliriz.” ifadesini kullandı.

Etiketler