Son Dakika

Bakan Akar'dan 'yeni askerlik sistemi' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, yeni askerlik sistemine ilişkin, "Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre kaldı, Cumhurbaşkanımızın onayına sunacağız" ifadelerini kullandı.
Bakan Akar'dan 'yeni askerlik sistemi' açıklaması

Milli Savunma Bakanu Hulusi Akar, Meclis'te düzenlenen resepsiyonda açıklama yaptı.

"F-35 KONUSUNDAKİ GELİŞMELER"

Bakan Akar, F-35 konusundaki gelişmelere ilişkin, "F-35 konusunda tabiki B planımı var. Kısa orta uzun vadeli planlarımız var. Süreçte henüz kilitlenme yok. 4 pilotumuz halen uçuyor. 2 pilotumuz eğitime hazırlanıyor. 35-40 personelimizin eğitimi de sürüyor. Suriye konusunda ABD'nin bizim tezlerimize yaklaştığını görüyoruz çünkü bizim tezlerimiz makul." dedi.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemine ilişkin, "Çok kısa bir süre kaldı, çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Gerekli süreci takip edeceğiz. Bekleyenler kadar biz de bunun bir an önce yasalaşmasından yanayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da direktifi böyle zaten, bir an önce çıkmasından yana. Yasa çıkarken de 'Şu eksikti, bu yanlıştı.' gibi birtakım problemlerle çıkmasın diye hem birtakım simülasyonlar hem de sayısal veriler üzerinden tartışmalar yapılıyor. Yeni sistem çok olumlu karşılandı. Gerçekten öngörülebilir, gençlerimizin şartlarına gayet uygun, onların eğitim öğrenim, çalışma hayatını dikkate alarak mali, sosyal, askeri konularla silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacının karşılanması konularının hepsini bir araya getirmek için çalışmalar ayrıntılı şekilde yapıldı. Çok büyük ölçüde çalışmalarımız tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.