Son Dakika

Bakan Albayrak: Daha da büyümeye devam edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 İstihdam Seferberliği Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 2019'da 2.5 milyon yeni istihdamı hayata geçireceklerini söyleyen Albayrak, 2009'dan bu yana 10 milyon yeni istihdamın oluşturulduğunu söyledi.
Bakan Albayrak: Daha da büyümeye devam edeceğiz

Bakan Albayrak, İstihdam Seferberliği Toplantısı’nda konuştu. 2019 yılında 2.5 milyon yeni istihdamı hayata geçireceklerini anlatan Bakan Albayrak, geçtiğimiz ağustos ayında Türkiye ekonomisini hedef alan finansal dalgalanmaların etkisini en aza indirmek için güçlü bir programı hayata geçirdiklerini söyledi. 2009'dan bu yana yaklaşık 10 milyon yeni istihdamın oluşturulduğunu belirten Albayrak, dünya üzerinde bu kadar güçlü bir teşvik paketinin olmadığını, hükümet olarak her zaman gerekli adımları attıklarını dile getirdi.

YENİ KOBİ PAKETİ GELİYOR

Bakan Albayrak, KOBİ kredi paketi ile ilgili de müjdeli haberi verdi. Bugün itibarıyla 67 binin üzerinde KOBİ'ye 20.3 milyar lira kredi kullandırıldığını belirterek, yeni paketin bu hafta içinde duyuracaklarını açıkladı. 

KILIÇDAROĞLU'NA IMF GÖNDERMESİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun IMF çığırtkanlığına göndermede bulunan Bakan Albayrak, birilerinin algı oyunlarına girişirken, sözde IMF'nin vereceği paranın çok üstünde bir miktarı bir kaç aylık süreçte esnafa, çiftçiye ve iş dünyasına kullandırarak piyasaya güçlü bir destek ortaya koyduklarını ifade etti.

ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR SÜREÇ BİZİ BEKLİYOR

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye'nin ekonomide yeni bir hikaye yazmaya başladığının altını çizdi. Yeni Ekonomi Programı'ndaki (YEP) hedeflerin bir çoğuna yıl sonunda ulaşılacağını belirten Albayrak, seçimden sonra Türkiye'yi çok daha güçlü pozitif bir sürecin beklediğini kaydetti.

DAHA DA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

10 günde KDV iade sürecini hayata geçirdiklerini belirten Albayrak, atılan her adımın piyasalarda etkisini günbegün gösterdiğini söyledi. Faizlerde düşüşün sürdüğünü, tahvil faizlerinde de Mayıs seviyelerine gelindiğini belirten Albayrak, Türkiye'nin daha da büyümeye devam edeceğini söyledi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.