Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bakan Koca: Covid-19 yerli tanı kitini yurt dışına ihraç edeceğiz

Sağlık Bakanı Koca, bilim insanlarımızın geliştirdiği Covid-19 yerli tanı kitinin yurt dışına ihraç edileceğini müjdeledi.

Bakan Koca: Covid-19 yerli tanı kitini yurt dışına ihraç edeceğiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk bilim insanlarının Çin’de ortaya çıkan yeni koronavirüsünü (Covid-19) teşhis eden tanı kiti geliştirdiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, “Bilim insanlarımızın geliştirdiği COVID-19 (koronavirüs) yerli tanı kitini yurt dışına ihraç edeceğiz. Türkiye olarak sağlık teknolojilerinde hızla gelişmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

VAKA VE ÖLÜ SAYILARI ENDİŞE VERİCİ

Çin genelinde yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle can kaybı 1017’ye, virüsün bulaştığı teyit edilen vaka sayısı da 7 bin 333’nün durumu ciddi olmak üzere 42 bin 638’e çıkmıştı.

Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke, Çin’de mahsur kalan vatandaşlarını tahliye etmişti.

İlk olarak Vuhan’da tespit edilen yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü “acil durum” ilan etmişti.

Kaynak : Twitter

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    cihan parlak

    böyle işer yaptığımızda oyuncak almış çocuk gibi mutlu oluyorum.

Yorumları Gör (1 Yorum)