Son Dakika

Bakan Kurum: Riskli 8 bina süreç içinde yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın yanında "riskli yapı" statüsünde bulunan Yunus Apartmanı'nın 1-2 saat içerisinde yıkımına başlanacağını söyledi.
Bakan Kurum: Riskli 8 bina süreç içinde yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal'da çöken 8 katli binayla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın yanında riskli yapı statüsünde bulunan Yunus Apartmanı'nın 1-2 saat içerisinde yıkımına başlanacağını söyledi.

"KİRA DESTEĞİ SAĞLANACAK"

Bakan Kurum, "Riskli olan 8 bina yıkılacak ve alanın tamamında bir kentsel dönüşüm projesi yapılacak. Bu süreçte kira desteği sağlanacak. Bu 8 binanın hak sahipleriyle görüştük. bu binaları da süreç içinde yıkacağımızı ve alanın tamamında bir kentsel dönüşüm projesi yapacağımızı söyledik. Yunus Apartmanı'nın yıkımına bugün başlayacağız" dedi.

VALİ YERLİKAYA: 21 KİŞİ VEFAT ETTİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kartal'da çöken binada 21 kişinin vefat ettiğini, 14 kişinin yaralandığını bildirdi. Yerlikaya, "Kısa süre içinde Yunus Apartmanı'nın yıkımına başlanacak. Apartman sakinlerine bundan sonraki süreci anlattık. İnşaallah el birliğiyle bu mahalleden başlayarak kentsel dönüşümle ilgili yeni bir süreci başlatacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.