Son Dakika

Bakan Selçuk: Tüm kesimlerin uzlaştığı bir rakamı açıklayacağız

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılın maaşını belirlemek üzere bugün toplanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, "Tüm kesimlerin uzlaştığı bir rakamı açıklayacağız." dedi.

Bakan Selçuk: Tüm kesimlerin uzlaştığı bir rakamı açıklayacağız AA

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılın maaşını belirlemek üzere bugün toplanıyor. Komisyon ilk kez asgari ücretle çalışan bir işçi de yer alacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, "Tüm kesimlerin uzlaştığı bir rakamı açıklayacağız." dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesinde açıklama yaptı.

"HAKLARI KORUYAN BİR SONUÇ ÇIKACAKTIR"

"2019 yılında da işçi ve işverenler başta olmak üzere daha güçlü bir ekonomik görünüme ulaşacağımıza inanıyorum." diyen Bakan Selçuk, 2019'da en önemli önceliklerden birinin istihdamı artırmak olacağını söyledi. Asgari ücret önemli bir sosyal politika aracı olduğunu belirten Selçuk, "Demokratik ortamda hakları koruyan bir sonuç çıkacaktır. Asgari ücret halen net 1603 liradır. Vergi dilimi düşüşünü önledik. Komisyonumuzun bu ay tespit edeceği asgari ücret istihdama, yatırıma, rekabete tüm ülke ekonomisine yön verecek. Komisyon boyunca çalışanların ve devletimizin hassasiyetlerimizin gözetileceğine inanıyorum. Son toplantımızda tüm kesimlerin uzlaştığı bir rakamı açıklayacağımızı umuyorum." ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET KOMİSYONUNDA BİR İLK

Öncekilerden farklı olarak bu yıl komisyonda ilk kez asgari ücretle çalışan bir işçi de olacak. Kamuoyunun merak ettiği bu kişinin, Yalova Üniversitesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Güvenlik-İş Sendikası üyesi kadın işçi de olacak.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.