Son Dakika

Bakan Soylu: Amerikalılar, Kandil’de eğitim veriyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amerikalılar’ın Kandil’e giderek bölücü terör örgütü PKK’nın ve uzantılarının teröristlerine silah eğitimi ve medya kullanımı konusunda ders verdiğini açıkladı.
Bakan Soylu: Amerikalılar, Kandil’de eğitim veriyor AA / Barış ORAL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amerikalılar’ın Kandil’e giderek bölücü terör örgütü PKK’nın ve uzantılarının teröristlerine silah eğitimi ve medya kullanımı konusunda ders verdiğini açıkladı. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde konuşan Bakan Soylu, terörle mücadele konusunda kararlılık mesajları verdi. Avrupa’daki bazı devletlerin istihbarat servisleri üzerinden terör örgütlerine destek verdiğini açıklayan Soylu, ABD’nin ise adını açık açık söyledi. Soylu, “Bazı devletlerin istihbarat servisleri, terör örgütlerine eğitmenler gönderiyor. Silah ve para desteği sağlıyor” şeklinde konuştu.

TERÖRE ORDU KURULUYOR

Sözde müttefik olan ABD’yi hedef gösteren Süleyman Soylu, “Stratejik ortağımız Amerika, Kandil’e gidiyor, orada yeni silahları tanıtıyor. Nasıl psikolojik harp yapılması gerektiğini tek tek anlatıyor. Medyanın nasıl kullanılması gerektiğini teker teker anlatıyor. Bütün detaylarıyla teröristleri yetiştiriyor” şeklinde konuştu. ABD’nin terör bütçesi olarak 550 milyon Dolar ayırmasına tepki gösteren Soylu, “5 bin TIR ve 3 bin kargo uçağı dolusu silah yardımıyla desteklenen teröristler, dünyanın pek çok ülke ordusunda olmayan ağır silahlar ile güçlendiriliyor. Bunları niçin yapıyorlar? Çok iyi niyetleri oldukları söylemek olmaz” dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.