Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son dakika! Karaköy’de başörtülü öğrencilere saldıran provokatörün ifadesi ortaya çıktı!

İstanbul Karaköy'de yolda yürüyen iki başörtülü kadına durup dururken çirkin bir saldırı gerçekleştiren provokatörün kimliği ve ifadesi ortaya çıktı.

Son dakika! Karaköy’de başörtülü öğrencilere saldıran provokatörün ifadesi ortaya çıktı!

İstanbul Karaköy’de yolda yürüyen iki başörtülü kadına durup dururken çirkin bir saldırı gerçekleştiren provokatörün kimliği ve ifadesi ortaya çıktı. Şüphelinin adının Semahat Y. Olduğu belirtildi. Şüphelinin emniyet ifadesinde her şeyi inkar etmesi, kameralara görüntülerine rağmen ‘yapmadım, o kişi ben değildim’ demesi dikkatlerden kaçmadı. Şüphelinin ayrıca emekli Gıda Mühendisi olduğu belirlendi.

Provokatör Semahat Y.’ye mağdurlara saldırarak onlara küfürler ettiğinin sorulması üzerine “Yok öyle bir şey yok. Kesinlikle kabul etmiyorum. O kişi ben değilim. Ben Galatasaray Lisesi’nin orada, Meşrutiyet Caddesi’nde bir hanın içinde adı olmayan atölye ofis yerindeydim. Benim çalışma alanımdır orası… Aktif bir yer değildir. Oradaydım” dedi.

“BEN O KİŞİ DEĞİLİM”

Provokatör ayrıca görevlilerin “Bu hususta tanığınız veya içeride kamera kaydı var mıdır?” sorusuna “İçeride yalnızdım, kamera da yoktur. Saat: 15:00 – 17:00 arasında Meşrutiyet Caddesi üzerindeki bir kafeye 3-4 defa gittim. Kahve içtim” dedi.

Provokatör ifadesinin devamında şu satırlara yer verdi: “Ben görüntüleri kabul etmiyorum. Daha doğrusu o kişi ben değilim. Bugün Karaköy’e gitmedim. Polis benzetmişse şikayetçilerin benzetmesi doğaldır. Psikolojik bir rahatsızlığım yok. Kullandığım bir ilaç yok. Olay günü yani 15 Kasım 2019’da Marmaray’ı kullanmadım. Şikayette bulunan kişileri tanımıyorum, aramızda da bir husumet yok. Üzerime atılı suçlamayı reddiyorum. Ben bütün gün Galatasaray Lisesi civarındaydım. Kamera görüntülerindeki kişi de ben değilim.”

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İstanbul Karaköy’de iki başörtülü genç kız çirkin saldırının hedefi oldu. Sokakta yürüdüğü esnada hiç bir sebep yokken bir anda kadın saldırgan karşı yönden gelmekte olan iki tesettürlü genç kıza fiziki saldırıda bulundu. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan saldırganın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Saldırgan elleri kelepçeli şekilde adliyeye sevk edildi.

BAKAN SOYLU AÇIKLADI: SALDIRGAN GÖZALTINDA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Karaköy’de yaşanan iğrenç saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından bilgi paylaşmıştı.

Bakan Soylu, saldırıyı gerçekleştiren provokatörün gözaltına alındığını şu ifadelerle açıkladı:

“Karaköy’de başörtülü öğrencilere saldıran provokatör, İstanbul Emniyetimiz tarafından gözaltına alındı.” 

NE OLMUŞTU?

İstanbul Karaköy’de yolda yürüyen başörtülü iki genç kız, karşıdan gelen bir kadının saldırısına uğradı. Neye uğradığını şaşıran kızlar kıyafetlerini düzeltmeye çalışırken, saldırgan kadın hakaret etmeye devam etti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde olaya kimse müdahale etmezken, saldırgan kadın hiçbir şey yaşanmamış gibi yürümeye devam etmişti.
Kaynak : AA, SABAH

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    Edepsiz Kadın Dazlak , ve olayın gectıgı mekanda Almanya herhalde olayı gören Almanlar gözleri kapalı yarasa misali Bakıpta görmüyorlar ..!!!

Yorumları Gör (1 Yorum)