Son Dakika

Bakanlık'tan "140 km hız limiti" açıklaması

İçişleri Bakanlığı, 'hız limiti 140 km’ye çıkarılıyor' şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, henüz çalışma aşamasında olunduğunu, konunun tüm yönleriyle değerlendirildiğini açıkladı.
Bakanlık'tan "140 km hız limiti" açıklaması

İçişleri Bakanlığı, otoyol hız limitinin 140 km'ye çıkarılacağına yönelik haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun, dün bir radyo programındaki mülakatının bir bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesi basın yayın kuruluşlarına yansımıştır.

"Yüzde 5'lik artış"

Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5’lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle birlikte söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir.

Hız limiti 140 km’ye çıkarılıyor şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, henüz çalışma aşamasında olunduğu, konunun tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.