Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakanlıktan yoklama yaptırmayan askerlik yükümlülerine uyarı

Milli Savunma Bakanlığı, 2000 doğumlular ve askerlik yükümlülerine ‘askerlik yoklamasını’ yaptırmaları için son duyurusunu yaptı.

Bakanlıktan yoklama yaptırmayan askerlik yükümlülerine uyarı

Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinden yayımladığı bir duyuruda; askerlik çağına gelmiş 2000 doğumlular ve aynı yükümlülere yoklama yaptırılması hususuna dikkat çekti.

31 Aralık 2019 tarihine kadar yoklama yaptırmayanlar hakkında 7179 sayılı Askeralma Kanunu gereğince yasal işlem başlatılacağına vurgu yapılan açıklamada şöyle denildi:

“ 1. 01 ocak 2019 tarihinde askerlik çağına giren 2000 doğumlu ve bu doğumlularla işleme tabi daha yaşlı doğumlu yükümlülerden yoklamasını yaptırmayanlar, yoklama işlemleri ile askerlik hizmet ve celp tercihlerini 31 aralık 2019 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

2. Yoklamaya tabi yükümlülerden 31 aralık 2019 tarihine kadar yoklamasını yaptırmayanlar hakkında 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nun 24’üncü maddesi gereğince işlem yapılacaktır.

3. Yoklamasını yaptırdığı halde askerlik hizmet ve celp tercihlerini yapmayanlar, 31 aralık 2019 tarihine kadar e-devlet üzerinden veya askerlik şubesine müracaat ederek bu işlemlerini yapmaları  gerekmektedir.

4. Bu duyuru 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nun 27’nci maddesi gereğince yükümlülere tebliğ mahiyetindedir.    

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak : Milli Savunma Bakanlığı