Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Balbay da adaylığını açıkladı

Balbay da adaylığını açıkladı

Milletvekili Seçimi’nin ardından 26. Dönem Parlamentosu’nda kayıt işlemleri sürüyor. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, kayıt işlemlerinin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.
Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Balbay, CHP’nin önünde bir kurultay süreci olduğunu söyleyerek, “Ben Mustafa Ali Balbay olarak, partimizi daha ileri götürebileceğimize ve 2019’daki 3 seçimde birden partimizin başarılı olması için yeni bir yön, yöntem ve yönetim gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda partimizin olağan kurultayında genel başkanlığa hazırım” dedi. Delegelere güvendiğini belirten Balbay, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iyi bir genel başkan olmasına rağmen çevresinin iyi olmadığını öne sürdü. Balbay, “Kılıçdaroğlu’na vefa borcum var. Bu borcu CHP’nin iktidar olmasıyla ödemiş olurum. Umutla heyecanla ve büyük bir enerjiyle geldim” dedi.
Öte yandan, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Devrim Kök, Mustafa Akaydın ve Niyazi Nefi Kara, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Isparta Milletvekili İrfan Bakır ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini yazılı açıklamayla duyurdu.
ANKARA

Etiketler