Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Balonda evlilik hayalleri’ Kapadokya’da gerçekleşti

'Balonda evlilik hayalleri' Kapadokya'da gerçekleşti

ABD’de yaşayan çift, sıcak hava balonunda evlenme hayalini Kapadokya’da gerçekleştirdi.

Evlilik hazırlıklarını yapan İris Susan Newsome (63) ile John Kevin Moore (63) çifti, bir seyahat acentesiyle anlaşarak Türkiye turuna katıldı. Tur kapsamında ilk olarak İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret eden çift, daha sonra Kapadokya’ya geldi.

Bölgede konaklayan ABD’li çift, nikahlarını peribacaları arasında yükselen sıcak hava balonunda gerçekleştirmek için Göreme Belediyesine başvurdu.

Olumsuz hava şartları nedeniyle balon uçuşuna izin verilmemesi üzerine hayal kırıklığı yaşayan Newsome ve Moore, ikinci günkü denemede amacına ulaştı.

Tur arkadaşları ve nikah memuruyla balona binen çift, gökyüzünde nikah defterini imzaladı. Çiftin mutluluğuna, balondaki diğer turistler de ortak oldu. Yaklaşık bir saat uçuş yapan çift, bol bol fotoğraf çekerek hayal ettikleri anı ölümsüzleştirdi.

ABD’de yaşadıklarını belirten gelin Newsome, Kapadokya’da evlenme hayallerini gerçeğe dönüştürmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Kapadokya’nın çok büyüleyici olduğunu ifade eden Newsome, “Hayalimizde bu eşsiz doğayı görmek hep vardı ve bunu gerçekleştirmek istiyorduk. Nikahımızı bu eşsiz manzarayı gökyüzünden izlerken balonda kıydırmayı hayal ediyorduk. Bu hayal gibi doğada hayalimiz gerçek oldu, çok mutluyum” diye konuştu.

Damat Moore ise Amerika’da yaşadıkları yerde de sıcak hava balonları bulunduğunu ancak Kapadokya’da balonda evlenmenin bambaşka bir duygu olduğunu belirtti.

Çift, nikah sonrası, tur kapsamında bölgenin diğer tarihi ve turistik mekanlarını gezdikten sonra Kapadokya’dan ayrıldı.

Etiketler