Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Barış Pınarı Bölgesi’ne sızmaya çalışan 4 terörist etkisiz hale getirildi

Barış Pınarı Harekatı Bölgesi'ne sızma girişiminde bulunan 4 YPG/PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. TSK'nın obüs atışlarıyla destek verdiği çatışmada 2 SMO askeri şehit olurken, 4 YPG/PKK'lı terörist ile 2 rejim askerinin öldürüldüğü öğrenildi.

Barış Pınarı Bölgesi’ne sızmaya çalışan 4 terörist etkisiz hale getirildi

YPG/PKK’lı teröristlerin Barış Pınarı Harekatı Bölgesi’ne düzenlediği sızma girişimi üzerine Suriye Milli Ordusu (SMO) güçleriyle çatışmalar çıkarken, 4 terörist ile onlara destek olan 2 rejim askeri öldürüldü.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Rasulayn ilçe merkezinin güneyindeki Tel Temır beldesine bağlı Aburaseyn köyünde YPG/PKK’lı teröristler, SMO askerlerinin bulunduğu cephe hattına sızma girişiminde bulundu.

Bunun üzerine SMO askerleri ile terör örgütü arasında çatışma yaşandı.

TSK OBÜS ATIŞIYLA HEDEFİ VURDU

Bölgedeki Esed rejimi güçleri de çatışmaya katılarak YPG/PKK’lı teröristlere destek sağladı. Bu sırada Türk Silahlı Kuvvetleri de obüs atışlarıyla YPG/PKK mevzilerini hedef aldı.

Olayda şu ana kadar 2 SMO askeri şehit olurken, 4 YPG/PKK’lı terörist ile 2 rejim askerinin öldürüldüğü öğrenildi.

Çatışmaların başlaması üzerine Rus askerleri olayların yaşandığı köye intikal ederken, ABD askerleri de Tel Temır’e ulaşarak beldeyi çevreledi.

Türkiye 9 Ekim 2019’da Fırat’ın doğusundaki terör örgütlerine karşı başlattığı Barış pınarı Harekatı kapsamında 12 Ekim’de Rasulayn ilçe merkezini YPG/PKK’lı teröristlerden kurtarmıştı.

Kaynak : AA