Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Başbakan Davutoğlu: Anayasa ve İçtüzük sürecinde artık görev Meclis’in

Başbakan Davutoğlu: Anayasa ve İçtüzük sürecinde artık görev Meclis'in

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası gazetecilere açıklama yaptı, soruları yanıtladı.

Anayasa ve İçtüzük sürecinin Meclis içinde süreceğini ifade eden Davutoğlu, “Anayasa ve İçtüzük bundan sonra Meclis içinde yürütülmesi gereken süreçlerdir. Yani yürütme olarak biz görevimizi yapıp muhalefetle ortak bir zemin oluşturduk, şimdi artık görev Meclis’in görevidir” dedi.

“Dokunulmazlık zırhı etrafında yapılacak eylemler değil”

Davutoğlu, dokunulmazlık tartışmalarına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“Bize en aykırı fikri savunanın da dokunulmazlığını savunmak benim görevimdir, kadrolarımın görevidir. Ama eğer bir açık suç işleniyorsa, bir kamu düzenini yok edecek şekilde isyan çağrıları yapılıyorsa, terör suçu işleniyorsa, bazen bu teröristlere arabalarında silah taşıyan milletvekilleri söz konusu ise bunlar herhangi bir şekilde bu dokunulmazlık zırhı etrafında yapılacak eylemler de değildir. Orada hukuk devleti kuralları neyi gerektirirse ona bakarız.”

Etiketler