Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Başbakan Davutoğlu, Yeşilköy Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı

Başbakan Davutoğlu, Yeşilköy Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı

Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerinin ardından ilk kez geldiği İstanbul’da vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Atatürk Havalimanı’nda parti otobüsü üzerinden halka hitap eden Davutoğlu, “İstanbul, bizim kimliğimizin, tarihimizin, medeniyetimizin hülasasıdır. İstanbul, bizim siyasetimizin omurgasıdır. 1 Kasım demokrasi bayramı İstanbullulara mübarek olsun” dedi.

Milletvekili Genel Seçimi’nin mağlubu bulunmadığını ifade eden Davutoğlu, “Bu seçimin mağlubu yoktur, hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi vardır. Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, aziz milletimizdir, ülkemizdir, demokrasimizdir ve bu seçimlerin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır” diye konuştu.

Vatandaşların, ülkeye hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördüğünü ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Milletimiz, bu millete, bu ülkeye samimiyetle hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördü. Milletimiz, bu ülkeye aşkla bağlı olanlarla seçim hükümetine dahi bakan vermekten kaçınanları gördü. Aşk, samimiyet, dava deyince akla AK Parti gelir. Birlik, dirlik, kardeşlik deyince akla AK Parti gelir.”

“Millet güvenini gösterdi”

Seçmenin, AK Parti’ye güvenini sandıkta gösterdiğine dikkati çeken Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Milletimiz, hamdolsun 3 Kasım 2002’de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5 bir oyla o zaman iktidarı, ilk iktidarı vermişti. Sonra oylarımız hep yükseldi. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık. Şimdi 14 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaşarak, dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur, 14 yıl iktidardan sonra 13 yıl, tekrar bu sefer yüzde 49,5’la bize millet güvenini gösterdi. Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti’ye oy verenler, yarın verecek olanlar.”

“Bize yorulmak yakışmaz”

“Bırakın diğerleri yorulsun, bırakın onlar dinlensin, bırakın onlar kenara çekilsinler. Bize yorulmak yakışmaz, bize durmak yakışmaz, bize bir an dahi millet hizmetinden geri durmak yakışmaz” diyen Davutoğlu, vatandaşlara, “Yeni bir yola çıkmaya hazır mısın İstanbul? Hiçbir zaman yorulmadan 2019’a kadar bu memleket için hizmet etmeye hazır mısın? İnşallah 2023’ü yine bir zaferle taçlandırmaya hazır mısın?” diye seslendi.

Etiketler