Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Başbakan’ın bir günü

Başbakan’ın bir günü

Başbakanlık Basın Merkezi’nden, Davutoğlu’nun programı, “AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hacı Süleyman İlkokulunu ve Fevzipaşa esnafını ziyaret edecek. Davutoğlu ayrıca Bayrampaşa’da toplu açılış törenine ve AK Parti İl Başkanlığında yapılacak STK buluşmasına iştirak edecek” şeklinde duyuruldu.

EYÜP SULTAN: Davutoğlu’nun günün ilk ışıklarıyla beraber ilk durağı sabah namazını eda etmek üzere geldiği Eyüp Sultan Camii oldu. Burada sabah namazını kılan Davutoğlu, çıkışta Eyüp Sultan Türbesi’ne geçerek dua etti. Daha sonra kendisini görüntüleyen gazetecilerin yanına gelen Başbakan, orada bulunan bir simitçinin tezgâhındaki bütün simitleri satın alarak gazetecilereve vatandaşlara dağıttı. Eyüp Sultan meydanına yürüyen Davutoğlu, burada bir lokantada kahvaltı etti.

SÜTLÜCE: Başbakan Davutoğlu’nun dün ikinci programı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndaydı. Burada il yönetim kurulu üyeleri, ilçe teşkilatları ve belediye başkanlarıyla biraraya gelen Başbakan, seçimlerde İstanbul’da gösterecekleri performansın, Türkiye’yi etkileyeceğini ifade etti. Davutoğlu, “Bu kampanya süresince de illerdeki toplantılar ve mitingler ile Ankara’daki devlet ve hükümet görevi dışındaki vakitleri mümkün olduğunca İstanbul’da geçirmeye gayret edeceğim” ifadelerini kullandı. Hayatının her safahatının İstanbul’un sokaklarında geçtiğini belirten Davutoğlu, ilkokulu Fatih Hacı Süleyman Bey İlkokulu ve Bahçelievler İlkokulu’nda tamamladığını, ortaokul ve liseyi de İstanbul Lisesi’nde okuduğunu söyledi. Üniversiteyi okuduğu Boğaziçi’ni de anmadan geçmedi.

ZEYREK: Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir sonraki durağı 4. sınıfa kadar öğrenim gördüğü Zeyrek’teki Hacı Süleyman Bey İlkokulu oldu. İlkokuldayken okuduğu 3. kattaki 3-A sınıfına girerek, çocukluk yıllarında oturduğu sıraya oturan Davutoğlu, daha sonra okul girişinde yer alan ve ilkokul yıllarına ait fotoğraflarının bulunduğu panoyu inceledi.Davutoğlu, ziyareti sırasında karşılaştığı sınıf arkadaşları Yusuf Makaracı, Cemal Zamur, Muhti Esmeroğlu ve Ömer Yıldız ile de sohbet etti. Ayrılırken, vatandaşları selamlayan ve “Mahalle size emanet” diyen Davutoğlu daha sonraki programına geçti.

HIRKA-İ ŞERİF: Gün boyu çocukluğunun geçtiği mahalle ve sokaklarda dolaşan, ziyaretler gerçekleştiren Başbakan, Fatih’teki programına çocukluğunda kendisine ilk Kur’an-ı Kerim öğreten Emin Saraç Hoca’yı ziyaretiyle devam etti. Davutoğlu, daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in Fatih Camisi’nin yanındaki türbesine ziyarette bulundu. Başbakan, son olarak çocukluğunun geçtiği evi ziyaret etti.

ÇARŞAMBA PAZARI: Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fatih’te esnaf ziyaretini de ihmal etmedi. Günün en renkli görüntüleri de burada çıktı. Pazarda önlük takıp tezgâh başına geçen Davutoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e bir kilo domates sattı. Demir’in uzattığı 100 lirayı alan Başbakan, para üstü bekleyen Demir’e, “Senin paran kıymetli ama bu domates de çok kıymetli” cevabını verdi. Demir’den aldığı parayı ise pazar esnafına verdi. Daha sonra esnafa, “Burada nasıl satış yapılır?” diye soran Başbakan, “Merkel de buradan alıyor. En son 5 lira borcu kalmıştı” diyerek müşteri topladı.
HABER MERKEZİ

Etiketler