Son Dakika

Başkan Erdoğan: Yalan söylemek Kılıçdaroğlu'nun en büyük sermayesidir

Başkan Erdoğan, Çevre ve Kültür Bakanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Sıfır Atık projesinin vakfa dönüştürüleceğini ifade eden Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu da sert bir dille eleştirdi: Yalan söylemek Kılıçdaroğlu'nun en büyük sermayesidir...

Başkan Erdoğan: Yalan söylemek Kılıçdaroğlu'nun en büyük sermayesidir

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Kültür Bakanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"SIFIR ATIK PROJESİNİ VAKFA DÖNÜŞTÜRELİM"

"'Sıfır Atık' projesini bir vakıfa dönüştürerek ülke genelinde böyle güçlü bir sivil toplum kuruluşuna da sahip olalım diyorum.

"AK PARTİLİLER ÇALIŞACAK Kİ TÜRKİYE ÜRETMEYE DEVAM ETSİN"

Kendini AK Partili gören her arkadaşım benim olmadığım yerde kimse yoktur anlayışıyla çalışmalarını sürdürmelidir. 2023, 2053, 2071 vizyonlarını böyle gerçekleştirebiliriz. AK Partililer 7/24 çalışacak ki Türkiye, üretmeye, kalkınmaya devam etsin.

"ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUM"

31 Mart seçimlerinden de alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Biz yerleştiğimiz coğrafyayı abad etmiş bir milletiz. 

Bizim tüm şehirlerimizde insanlarımızın gönül zenginliğini ve kültürünü görürsünüz. 

"AĞAR KESEN DEĞİL AĞAÇ DİKEN İKTİDAR OLDUK"

Ağaç kesen değil ağaç diken iktidar olduk. Şehirlerimize yeterince sahip çıkamamış olmamız en büyük kaybımızdır. 

YALAN SÖYLEMEK KILIÇDAROĞLU'NUN EN BÜYÜK SERMAYESİDİR

Milyonlarca ağaç diktik. Biz ağaç kesen değil, ağaç diken iktidar olduk. Geldiğimizde 70-75 kişilik sınıflar vardı, şimdi 30'lara düşürdük Bay Kemal. Ya bunu ona anlatmıyorlar ya da anlatıyorlar işine gelmiyor. Yalan bunun en büyük sermayesi. Bundan büyük sermayesi yok. Yalanı en güzel kim söyler dediklerinde düşünmeden cevap verin; Bay Kemal diyin."

DİKEY DEĞİL YATAY MİMARİ İSTİYORUZ

16 yılda insanımızın hayat kalitesini artırmakta yol kat ettik ama gönül çoraklaşmasını engelleyemedik. 

Yerel mimari ile modern ihtiyaçları birleştiren projelerle şehrilerimizi donatıyoruz. Diyoruz ki dikey mimari değil yatay mimari istiyoruz.  

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Şu anda 53 farklı ilimizdeki 229 adet riskli alanda çalışmalar sürüyor. 30 ilimizde 133 kentsel dönüşüm alanı belirledik. Bu sıkıntılı yerlerin yaklaşık yarısı imar barışından faydalanacak görünüyor. Çevrenin korunması konusunda da çok önemli icraatlar gerçekleştirdik. İktidarlarımız döneminde 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk.

31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERİ 

31 Mart seçimleri hem genelde hem de yerelde yapılan hizmetleri vatandaşımıza anlatmak için önemli fırsattır.

''MİLLET KIRAATHANESİ DEDİM ONLAR KUMARHANE ANLADILAR''

Millet bahçelerini yaparken bir kenarına da millet kıraathanelerimizi koyalım. Oralarda çayını simitini kek hepsi olsun. Millet kıraathanesi dedim onlar kumarhane anladılar. Derviş diyemeyeceğim bunlara zikir fikir meselesi.''

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.