Son Dakika

Başkan Erdoğan: Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını da dağıtacağız

Yurt içinde düzenlenen başarılı operasyonlarla bölücü terör örgütü PKK'ya son dönemde ağır darbeler vurulduğunu belirten Başkan Erdoğan, "Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da dağıtacağız" diyerek yeni operasyon sinyalini verdi.

Başkan Erdoğan: Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını da dağıtacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Uzman Erbaş Komando Bröve Takma Töreni’nde konuştu.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile terör örgüyü YPG/PKK'nın sınırlarımız boyunca oluşturmak istediği terör koridoru planının altüst edilmesinin ardından Başkan Erdoğan, yeni operasyonun sinyalini verdi.

Erdoğan, yurt içinde düzenlenen başarılı operasyonlarla bölücü terör örgütü PKK'ya son dönemde ağır darbeler vurulduğunu belirterek, "İnşallah çok yakında, bugün brövelerini takan komandolarımızın da desteğiyle, Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz." dedi.

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Bedelli olarak veya başka yöntemlerle fiilen askerlik yapmadan süreci geride bırakanların çok büyük kayıpta olduklarını bilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Erdoğan, "Nüfusumuzun arttığı, buna karşılık ordumuzun mevcudunun sabit kaldığı, hatta azaldığı bir durumda elbette yığılmaları önlemek için bu tarz uygulamalara ihtiyaç vardır. Ordumuzun tamamı profesyonel olsa bile her Türk evladının temel askerlik eğitiminden geçmesini ve 'Peygamber ocağı' dediğimiz kışlalarımızın havasını teneffüs etmesini önemli görüyorum." ifadelerini kullandı.

"ÖNÜMÜZDEKİ ENGELLERİ MUTLAKA AŞACAĞIZ"

Ekonomide son dönemde meydana gelen spekülatif ataklara değinen Başkan Erdoğan, "Spekülatif ataklara maruz kalmamız, dünyanın satın alma paritesine göre en büyük 13'üncü, milli gelire göre 17'nci ülkesi olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor." dedi. Erdoğan, "Önümüze çıkartılan engeller ne olursa olsun ya bir yol bulacak ya bir yol yapacak ve onu mutlaka aşacağız." ifadesini kullandı.

Başkan Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Birilerinin ayağa kalkamaz hale getirdiklerini sandığı TSK'nın gerçek gücüne kavuştuğunu görenler hala şaşkınlığını üzerinden atamadı.

Ülkemize verdikleri sözleri gerçekten çok komik sebeplerle tutmayanlara, yine çok komik sebeplerle bize yaptırım uygulamaya kalkanlara asıl kaybedenin kendileri olduğunu göstereceğiz.

Bize kapatılan her kapıya karşılık on kapıyı açarak, bize çıkartılan her zorluğa karşılık on kolaylığı devreye sokarak yatırımlarımızı sürdürmeye, ekonomimizi büyütmeye devam edeceğiz."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.