Son Dakika

Başkan Erdoğan: Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığına bağlanabilir

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığına bağlanabilir." dedi.

Başkan Erdoğan: Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığına bağlanabilir

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığına bağlanabilir, çift başlılık doğru değil." ifadelerini kullandı. Yeni kabinede Milli Savunma Bakanlığı görevine Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar getirilmişti. Akar'ın yerine Orgeneral Yaşar Güler getirilmişti. 

Başkan Erdoğan açıklamasında ekonomiye yönelik de mesajlar da verdi. Erdoğan doların yükselişine ilişkin, "Dolar çok kısa sürede düşecek, göreceksiniz" dedi. Erdoğan, faizlerin de düşeceğini belirtti.

Erdoğan, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın görevi başarıyla sürdüreceğine inandığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile ilgili soruya yanıt veren Erdoğan, "Başkan Yardımcısı sayısı artabilir" dedi.

Başkan Erdoğan, yemin töreni sırasında ayağa kalkmayan muhalefetin sorulması üzerine, "Hiç umurumda değil, kendi bilecekleri iş" yanıtını verdi.

Maliye ve Hazine'nin birleşmesine değinen Erdoğan, "Yabancı basına göre hareket edemeyiz." şeklinde konuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.