Son Dakika

Başkan Erdoğan'dan 'bürokrasinin azaltılması' genelgesi

Başkan Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına dair genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başkan Erdoğan'dan 'bürokrasinin azaltılması' genelgesi AA

Söz konusu genelgede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden olduğunu belirtti.

Kamu hizmetlerinde hantallığa sebep olan hususların ortadan kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, 'Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek.' ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alınacağını belirtti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.