Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Başkanlık sistemine geçilmezse kaos çıkar

Başkanlık sistemine geçilmezse kaos çıkar

A &G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür, başkanlık sistemine neden geçilmesi gerektiğini, katıldığı özel bir televizyon kanalında anlattı. “Türkiye sistem meselesine bir an önce çözüm bulmalı. ” diyen Gür, “Önümüzdeki dönemde başkanlık sistemine geçilmezse Türkiye’yi kaos bekliyor” uyarısında bulundu…

Türkiye bu işlere çözüm bulmalı

Türkiye bu işe bir çözüm bulmalı. Nedir bu, ‘Biz 2007’de hata yaptık yanlış yaptık eskiden olduğu gibi Cumhurbaşkanı’nı Meclis seçsin vs.’ veya ‘Biz bir Anayasa değişikliği yaptık ama yarım kaldı bunun artık altyapısını tamamlamalıyız’ adı her ne ise. Başkanlık, yarı başkanlık, partili bir Cumhurbaşkanı her ne ise adı.
Türkiye’de bugünkü tartışmaların aslında nedeni dediğim gibi 7 – 8 yıl öncesine dayanıyor. Ve bugün artık ben oynamıyorum demek mümkün değil. Şu manada mümkün değil, ya tamam biz vazgeçtik hiçbir şey yapmayalım bir anayasa değişikliği yapalım ama Cumhurbaşkanı’nın yetkileriyle ilgili veya adı neyse başkanlık, yarı başkanlık bir değişiklik yapmadığımız takdirde önümüzdeki dönemde bu 2 yıl sonra olur 4 yıl sonra olur 6 yıl sonra olur Türkiye’yi kaos bekliyor.

Etiketler