Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Başkentte 1 Mayıs öncesi DEAŞ operasyonu

Başkentte 1 Mayıs öncesi DEAŞ operasyonu

Başkentte 1 Mayıs öncesi düzenlenen terör operasyonunda Suriye ve Irak’ta DEAŞ adına faaliyetlerde bulundukları ve yurda yasa dışı yollardan girdikleri belirlenen 17’si Irak ve 5’i Suriye uyruklu 22 zanlı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Suriye ve Irak başta olmak üzere bu alanlarda faaliyet yürüten terör örgütleri ile bağlantılı yabancı terörist savaşçıların (YTS) Türkiye’ye girişleri ve ülkeden geçişlerine engel olunması amacıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri bünyesinde 24 saat esasıyla görev yapan risk analiz gruplarının çalışmaları sürüyor.

Örgütsel faaliyetler kapsamında suç unsurlarının tespiti halinde adli işlem yapılarak kamu güvenliği açısından şüpheliler hakkında geri gönderme ve sınır dışı işlemleri uygulanıyor.

Türkiye’de 2017’den beri yabancı terörist savaşçı kaynaklı terör saldırısının meydana gelmemesinde güvenlik güçlerince alınan önlemlerin yanı sıra risk analiz birimlerinin etkin çalışmaları da büyük rol oynuyor. DEAŞ mensubu zanlıların, Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.