Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Baskıyla arazilere çöken FETÖ’cü kuruma kayyım

Baskıyla arazilere çöken  FETÖ’cü kuruma kayyım

17-25 Aralık’ta yargı ve emniyetteki militanları ile Milli iradeye darbe girişiminde bulunan, baskı, kaset şantajı, himmet ve bağışlarla milyarlarca dolarlık kara para havuzuna ulaşan, Türkiye’yi karalamak için yabancı senatörlere rüşvet teklif eden FETÖ’nün bir kalesi daha yıkıldı.

Baskıyla fiyat indirimi

2006’da kurulan Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın mütevelli heyeti tarafından 2008’de açılan Melikşah Üniversitesi’nin yerleşkesi ve çevresinde çok sayıda vatandaşın arsalarının baskı ve tehditle, bazı vatandaşların da FETÖ/PDY örgütünün propagandasını yaparak dini inanç ve duygularını istismar etmek suretiyle değerinden düşük fiyata satın alınarak üniversite alanına dönüştürüldüğü belirlendi.

Örgüte para aklama

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında müfettişler tarafından yapılan incelemelerde, “Vakfa ait gayrimenkullerin FETÖ/PDY örgütü bünyesindeki şirket, dernek, eğitim ve öğretim kurumu üzerine faaliyet gösteren tüzel kişilere değerinden düşük fiyatla kiralanmak suretiyle vakfın zarara uğratıldığı, vakfın kuruluşundaki amacı ve vakıf tüzüğünde belirtilen amacı yerine tamamen FETÖ/PDY örgütüne finansman ve yarar sağlama adına faaliyet gösterdiği” tespit edildi.

8 kişiye gözaltı

Daha önce, 27 vatandaş kendilerine ait arazilerin Melikşah Üniversitesi tarafından baskıyla alındığını belirterek, savcılığa şikayette bulunmuş, savcılıkta üniversitede yaptığı incelemede, Boydak Holding CEO’su ve Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Memduh Boydak’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına almıştı.

Etiketler