Son Dakika

Bay Kemal: İslam dünyasından kaynaklanan 'terör'

Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırısına ilişkin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu skandal ifadeler kullandı. Adeta akıl tutulması yaşayan Kılıçdaroğlu, cami saldırısı için 'İslam dünyasından kaynaklanan terör' şeklinde değerlendirme yaptı.

Bay Kemal: İslam dünyasından kaynaklanan 'terör'

Yalova’da muhtarlar ve STK temsilcileri ile biraraya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırısı hakkında skandal ifadeler kullandı. 

"İSLAM DÜNYASINDAN KAYNAKLANAN TERÖR"

CHP lideri yaşan menfur İslam düşmanlığı saldırısının sorumlusunun İslam dünyası olduğunu savunarak şu skandal açıklamalara imza attı:

"İslam dünyasından kaynaklanan terör; bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı. İslam dünyasının da oturup düşünmesi gerekiyor; neden benim ülkemde terör var?"

Kılıçdaoğlu'nun kullandığı bu ifadelerin ardından bir açıklama yapması beklenirken, saldırının ardından yaptığı 'taziye' açıklamalarının ardından tezat oluşturması dikkatlerden kaçmadı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun kullandığı o skandal ifadeler:

YENİ ZELANDA'DA 2 CAMİ SALDIRIYA UĞRADI

Müslümanların cuma bayramını kutlamak ve namazı eda etmek için Yeni Zelanda'da camilere akın eden cemaat İslam düşmanı 'dinci' teröristilerin hedefi oldu. Üçü erkekn 1'i kadın olduğu belirlenen 4 teröristin düzenlediği ağır silahlı saldırılarda 49 Müslüman şehadete yürüdü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.