Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bayırbucak Türkmenlerine gıda ve kıyafet yardımı

Bayırbucak Türkmenlerine gıda ve kıyafet yardımı

Türk Kızılayından yapılan açıklamada, sınır üzerinden Bayırbucak bölgesine gıda, çadır, kışlık kıyafet, temiz su, kadın ve çocuklara yönelik malzeme sevkıyatı yapıldığı bildirildi.
Açıklamada, barınma sorununu gidermek için ilk etapta 575 çadırı Bayırbucak Türkmenleri’ne teslim eden Türk Kızılayı’nın, 4 bin 200 battaniye, 760 yatak, 24 bin 300 adet konserve gıda, 22 bin ekmek, 650 parça kışlık kıyafet, çocuklar için süt, biberon, bisküvi ve bez yardımında bulunduğu ifade edildi.
Açıklamada, sınır hattına sığınan Türkmenlere kumanya ve içme suyu yardımı yapıldığı da belirtildi.
Dörtyol Belediyesi tarafından da Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan battaniye, giysi, çocuk maması, çocuk bezi ve 500 gıda paketinden oluşan yardımlar Yayladağı ilçesine gönderildi.
Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, yardım kampanyası çerçevesinde toplanan 800 battaniye, 170 koli çocuk maması, bin çocuk bezi, 500 koli gıda malzemesi ve çok sayıda kışlık kıyafetin sabahın erken saatlerinden itibaren 30 araçlık bir konvoyla Yayladağı ilçesine gönderildiğini söyledi.
Toksoy, yardımlarının devam edeceğini kaydetti.