Son Dakika

“Bereket” ticareti yapmışlar

Hain darbe girişiminde bulunan FETÖ üyelerinin, örgüt elebaşı Feto tarafından gönderilen bir dolarların, işlerin açılmasını sağladığına ve bereket getirdiğine inandıkları, hatta bazı örgüt üyelerinin banknotları 50 dolara satarak “bereket” ticareti yaptıkları ortaya çıktı.
“Bereket” ticareti yapmışlar

Kimsenin hakkını, hukukunu yemeden çalışıp alın teriyle kazanılan paranın bereketi, FETÖ’nün elinde ticarete dönüştü.

Hain kalkışmayla, 251 vatandaşımızı şehit eden, yüzlercesini yaralayan FETÖ’cülere ilişkin yürütülen soruşturma ve davalar, örgütün ipliğini pazara çıkarıyor. Darbe girişimi sonrasında meslekten ihraç edilen ve tutuklanan yüksek yargı üyelerinin yargılandığı Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde görülen duruşmalarda, örgütün Yargıtay ve Danıştay’da nasıl yapılandığı ortaya çıktı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan esas hakkındaki mütalaalarda da örgütün ilginç taktikleri, FETÖ elebaşı Gülen’in gönderdiği 1 dolarlık banknotlara nasıl umut bağlandığı gün yüzüne çıkartıldı.

BİR DOLAR KARABORSAYA DÜŞTÜ

Mütalaaya göre, bazı örgüt mensuplarına ABD’de bulunan Gülen tarafından 1 dolar gönderildi. Örgüt üyelerinden bu 1 dolarların cüzdanlarda taşınması istendi. Örgüt mensupları, 1 dolarların bereket getireceğine, işlerin açılacağına inandı. FETÖ’ye yönelik operasyonlarda “1 dolar” ele geçirilenler arasında bazı Yargıtay ve Danıştay üyeleri de yer aldı.

FETÖ’nün Danıştay imamı eski Danıştay üyesi Galip Tuncay Tutar ise kendisine ABD’den gönderildiğini söylediği 1 doları satmayı tercih etti. Tutar, söz konusu 1 doları arkadaş ortamındaki bir kişiye 50 dolar karşılığında sattı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.