Son Dakika

Beyaz TV ekibine çirkin saldırı | Kameramanı darbettiler

Beyaz TV muhabiri Tuğçe Ünsal ile kameraman Serkan Çinier, Beypazarı Şehir Mezarlığı’nın bakımsız halini görüntülemek için gittikleri ilçede bir grup provokatörün saldırısına uğradı. Kameraman Çinier yumruklandı.
Beyaz TV ekibine çirkin saldırı | Kameramanı darbettiler

Beyaz TV muhabiri Tuğçe Ünsal ve kameraman Serkan Çinier, Beypazarı’ndan gelen izleyici şikayetleri üzerine Beypazarı Şehir Mezarlığı’nın içler acısı halini görüntülemek üzere ilçeye gitti.

D.T. isimli kadın provoke etti

Ancak bir grup provokatör, ekibin çekim yapmasına engel olmaya çalıştı. Önce D.T. isimli bir kadın, Beyaz TV ekibine hakaret etti. Beyaz TV ekibinin görüntülerini çekerek sosyal medyada paylaşan D.T., kocası Y.T.‘nin kullandığı araca binerek olay yerinden uzaklaştı. Fakat daha sonra söz konusu şahsın Beyaz TV ekibini hedef gösteren sosyal medyada paylaşımlar yapmasının ardından toplanan bir grup, gazetecilere saldırdı.

Hastanede de saldırı sürdü

Kameramanı darp eden saldırganlar, saldırıyı cep telefonuyla kaydeden muhabir Ünsal’a da engel olmak istedi. Kameramanı yumruklayan muhabiri de iten saldırganlar olay yerinden kaçtı. Saldırganların darp ettiği kameraman Serkan Çinier, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Fakat saldırı hastanede de sürdü. Hastane önünde yaşanan kargaşaya polis müdahale etmek zorunda kaldı.

Gözaltına alındı

Beypazarı Savcılığı, Beyaz TV ekibine önce hakaret eden, ardından çektiği görüntüleri sosyal medya aracılığıyla yayan ve basın kuruluşlarının Whatsapp ihbar hatlarına gönderen D.T.’nin diğer saldırgan ile bağlantısını araştırıyor. Gazetecilere saldırıda bulunan E.G. isimli şahsın ise polis tarafından yakalanarak gözaltında alındığı öğrenildi.

Mansur Yavaş ile fotoğrafı ortaya çıktı

Bu arada Saldırganların Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş destekçisi olduğu iddia edildi. Saldırganlardan birinin Mansur Yavaş ile beraber çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.