Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Beyrut’taki patlamada dikkat çeken detay | Mustafa Varank: 6 sene önce İstanbul Boğazı’ndan geçti!

Dün Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamada dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından açıklamayı yapan Bakan Varank, 2750 ton amonyum nitratın 6 sene önce Beyrut'a gitmek üzere İstanbul Boğazı'ndan geçtiğini açıkladı.

Beyrut'taki patlamada dikkat çeken detay | Mustafa Varank: 6 sene önce İstanbul Boğazı'ndan geçti!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Lübnan’da patlamaya neden olan 2 bin 750 ton amonyum nitratın 6 sene önce Beyrut’a gitmek üzere İstanbul Boğazı’ndan geçtiğini açıkladı.

Bakan Varank, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hepimizin yüreğinin yandığı patlamaya neden olan 2750 ton amonyum nitrat, 6 sene önce Beyrut’a giderken İstanbul Boğazı’ndan geçti. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu Kanal İstanbul basit bir konu değil, Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Lübnan’ın başkenti Beyrut‘taki limanda dün patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış, ardından tüm kenti sarsan çok güçlü bir patlama meydana gelmişti.

Lübnan Kızılhaçı, Beyrut‘ta meydana gelen patlamada 100 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 bin kişinin ise yaralandığını bildirmişti.