Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bilal Erdoğan: Başka vatanım yok

Bilal Erdoğan: Başka vatanım yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, İtalya’ya kaçtığı iddiasına ilişkin, “Hologram ile beni buraya ışınlamadılar. Ben vatanımdayım, başka vatanım yok. Gereği oldukça gider gelirim. Ben İstanbul’dayım, kaçmış değilim” dedi. 

Bilal Erdoğan, A Haber’de canlı yayınlanan programa katıldı.  Erdoğan, “İtalya’ya kaçtınız mı?” sorusu üzerine, şöyle konuştu:

 “Şu an neredeyiz? İstanbul’dayız. Ben bayramda da buradaydım. Bir iki gün önce yine geldim. Şu an gördüğünüz gibi sizinle konuşuyoruz. Hologram ile beni buraya ışınlamadılar. Herhalde bu yeterli bir cevap. Ben vatanımdayım, başka vatanım yok. Gereği oldukça gider gelirim. Ben İstanbul’dayım, kaçmış değilim. Bu yeterli cevap.”

Liseyi bitirdikten sonra hedefinin Boğaziçi Üniversitesini kazanmak olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: 

“Lise son sınıfta girdiğim sınavlarda bu hedefimi kazanabileceğimi görüyordum. Ancak bu katsayı engeli bizi etkiledi. Bazı sınıf arkadaşımız o katsayı engeline katılmamak için başka okullara geçiş yaptılar. Son senede şartları değiştirdiler. ‘Sen artık gidersen ilahiyata git onun dışında kolay kolay başka yere gidemezsin.’ O dönem imam hatiplilerin açtığı davalar oldu. Mağduriyeti çok derin yaşadık. O da yaşanması gereken bir dönemdi. Bizi güçlendirdi. O dönemde kız kardeşlerim de okulda baş örtüsü sorunu yaşadı. Kızlar başörtüsü mağduru olurken erkekler de kat sayısı mağduru oldu. Herkesin morali bozuktu. Benim hedefim yurt dışına çıkmak değildi amacım Boğaziçi’ne gitmekti. Yabancı dilim de fena değildi. 17-18 yaşında böyle bir sistem bize ‘dur’ dedi ve duvara tosladık. Bu nedenle Amerika’daki üniversitelere başvurumu yaptım.”

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

“Mağduriyetlerin hepsini ailecek yaşadık”

Babası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı cezaevine yolladıkları günü asla unutamayacağını vurgulayan Bilal Erdoğan, “Babamla vedalaşamadan onu cezaevine uğurladım. Vedalaşamamam beni çok üzmüştü” diye konuştu.

Babası cezaevinden çıktığında Türkiye’de olamadığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“17 Ağustos depremi oldu. O zaman babam da aktif şekilde yaraları sarmaya koşturdu. Biz o zaman telefon hatlarındaki sorunlardan dolayı da iletişim kuramadık. Babam cezaevine girerken vedalaşmadım, çıkarken de yoktum. Onları maalesef  yaşadık, bizim için zor dönemler oldu. 1997-1999 arası, 28 Şubat, katsayı, başörtüsü o mağduriyetlerin hepsini kardeşlerim, ailem derin bir şekilde yaşadık, bir de onun üstüne maalesef babamı cezaevine uğurladık. Onun özgürlüğünden mahrum kalması sürecini yaşadık.”

ABD’deki eğitim hayatını anlatan Erdoğan, çift dal eğitimi yaparak, 4 senelik okulu 3 yılda dereceyle bitirdiğini ve Kıbrıs Sorunu üzerine hazırladığı tez nedeniyle üniversite tarafından onur derecesi verildiğini dile getirdi.

Etiketler