Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Binali Yıldırım mal varlığı beyanı ile ilgili soruyu cevapladı!

Binali Yıldırım mal varlığı beyanı ile ilgili soruyu cevapladı!

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile yapılan canlı yayında modaratör İsmail Küçükkaya’nın mal varlığıyla ilgili sorduğu soruyu cevapladı.

Yıldırım- İmamoğlu ksrşılaşmasında moderatör İsmail Küçükkaya adaylara mal varlığı beyanı konusunda soru yöneltti. Küçükkaya, adaylara bu konuda açıklama yapıp yapmayacaklarını, “mal varlığınızla iligili kamuoyuna seçildikten sonra şeffaf bir şekilde açıklama yapacak mısınız” şeklinde sordu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Seçilirseniz ailenizle birlikte mal varlığınızı açıklar mısınız?” sorusu üzerine, mal varlığı beyanında bulunmaya mecbur olduklarını, 16 yıldır mal varlığı beyanı verdiğini, her sene de değişiklik olursa yenilediklerini ifade etti. 

“Kamuoyuna açıklıyor musunuz?” şeklindeki soru üzerine de Yıldırım, şu yanıtı verdi:

“Kamuoyuna açıklama diye bir adet yok. Olabilir, hiç problem yok. Benim açımdan hiç fark etmez. Ama herhangi bir dava konusu oldu mu zaten mal varlığı mahkeme tarafından talep edilir ve dosyaya konur. Tabii hukuken bir sakıncası var mı yok mu, benim açımdan hiçbir sakıncası yok. Çocuklarımın mal varlığının bir koruması falan da yok. Onların işleri, güçleri var, ticaretle uğraşıyorlar. Onlarınki kamuya da açık. Herkes, her an bakar. Bu konuda davalar da oldu. Birçok dava kazanıldı, birçok tazminatlar da yapıldı. Seçim üzeri ha babam eski iddialar tekrar ortaya kondu. Yeni bir tazminat süreci başlayacak. İsmail Bey, biz mal varlığımızla, geçmişimizle, yaptıklarımızla her zaman hesap verdik, bundan sonra da vermeye hazırız. Hem burada hem öbür taraftan hesap vermeye hazırız.”

Ekrem İmamoğlu mal varlığı beyanı

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım ile yapılan canlı yayında modaratör İsmail Küçükkaya’nın mal varlığıyla ilgili sorduğu soruyu cevapladı.

İşte İmamoğlu’nun cevabı…

Ekrem İmamoğlu: Hepimiz kamu görevlisi olduğumuzdan dolayı mal varlığımız beyan ederiz. Bu sorunun ince tarafı şudur. Erdemli ahlaklı dürüstlüğümüzü ortaya koymak adına aynen Sayın Binali Yıldırım gibi kabul ediyorum.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri