Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bingöl’de bin 823 yapının hasar tespit çalışması tamamlandı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Hasarın en yoğun olduğu Kaynarpınar, Elmalı ve Dinarbey köylerinde bin 823 yapının hasar tespit çalışması tamamlandı.

Bingöl'de bin 823 yapının hasar tespit çalışması tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can,  5,7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede başlatılan hasar tespit çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

2 BİN 230 YAPININ BİN 823’ÜNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Hasar tespitinin 2’şer kişiden oluşan 112 ekiple sürdürüldüğünü aktaran Can, şöyle konuştu:

“Depremden 1,5 saat sonra Bingöl’de olduk. Sayın Bakanımızın talimatıyla ertesi sabah Türk Hava Yollarının özel uçuşuyla ekiplerimizi buraya getirdik. Hasarın en yoğun olduğu Kaynarpınar, Elmalı ve Dinarbey köyleriydi. 3 köyde tespit edilen 2 bin 230 yapının 1823’ünün hasar tespit çalışmasını tamamladık.”

Vatandaşlardan başvuru beklemeksizin, bütün evlere girerek inceleme yaptıklarını vurgulayan Can, “Bu 3 köyde hasar tespitini bugün tamamladıktan sonra diğer bölgelerde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca, bugün enkaz kaldırma çalışmalarına da başlayacağız. Çalışmalarda drone de kullanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynak : AA