Son Dakika

Bir ilde daha tanzim satış başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla halkın cebini yakmaya başlayan sebze ve meyve fiyatlarının aşağıya çekilmesi için şehir merkezlerinde açılmaya başlanan tanzim satış noktalarına bir yenisi eklendi. Buna göre Adana Büyükşehir Belediyesi'nce tanzim satış noktası kuruldu.
Bir ilde daha tanzim satış başladı

Adana'nın Seyhan ilçesinde vatandaşın uygun fiyata sebze meyve satın alabilmesi için ilk tanzim satış noktası açıldı. Fatih Mahallesi'nde halka hizmet vermeye başlayan tanzim satış noktası vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Tanzim satış noktalarından memnuniyetini dile getiren vatandaşlar sebez ve meyvelerin kaliteli olduğunu belirtti.

Fiyatlardan da menun olduklarını aktaran vatandaşlar pazara göre yarı yarıya daha ucuz olduğunu, çok mutlu olduklarını belirterek sistemin bu şekilde devam etmesini umduklarını ve meramlarının dile getirdi.

TANZİM SATIŞ VE TÜRKİYE TANZİM SATIŞLA TANIŞTIĞI TARİH

Cumhurbaşkanın “tanzim satışlara” başlayacağız açıklaması sonrası birçok kişi bunun ne anlama geldiğini bilmiyorlarUnay “ Sebze ve meyve fiyatlarındaki hızlı artış hayatımıza tanzim satışı getirdi.   Tanzim kelime manasıyla düzen verme ve yoluna koyma anlamı taşımaktadır. Şuan ülkede sebze ve meyve fiyatlarının düzene girmesi gerektiğine göre tanzim satışların devlet eliyle yapılması kaçınılmaz olmuştur. Tanzim satış ilk olarak 1973 yılında Tansa adıyla başlamıştır.1976 yılına gelindiğinde, "Tanzim Satışlar Müdürlüğü" çatısı altında, İzmir Konak'ta ilk mağaza açıldı; mağaza sayısı, 1986 yılında 12'ye ulaştı. Daha sonra, 15 Aralık 1986 tarihinde Tansaş İzmir Büyükşehir Belediyesi İç ve Dış Ticaret A.Ş. kuruldu. Yıllar içerisinde halka arz ve birleşmeler sonrası en son olarak 2016 yılında Migros ile birleşti”

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.