Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bitlis’te 35 doktor istifa etti

Bitlis'te 35 doktor istifa etti

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde artan terör olayları ve sağlık çalışanlarının teröristlerce hedef alınması nedeniyle çok sayıda doktor ve sağlık personeli görevinden istifa etti.
Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Dilekçi, olayların yaşandığı günden bu yana hastanede görev yapan 30 doktor ile 35 yardımcı sağlık personelinin istifa ettiğini söyledi. Sağlık çalışanlarının istifasının büyük sıkıntıya neden olduğunu ifade eden Dilekçi, şöyle konuştu: “3-4 ay öncesinde her branşta halkımıza sağlık hizmeti veriyorduk. Her branşta 2 ve üzeri doktorumuz vardı. Mecburi hizmetini dolduran doktorlar tayin istedi. Fakat olayların yaşandığı son süreçte, 30 uzman ve pratisyen hekimimiz istifa etti. Yardımcı sağlık personeli konusunda da büyük bir kaybımız oldu. 35 yardımcı sağlık personeli, yani ebe, hemşire, laborant ve sağlık memuru hastanemizden ayrıldı. Tabi bakanlığımız bize özellikle ihtiyacın çok olduğu branşlarda hekim takviyesinde bulundu. Önceden 2-3 hekimle hizmet verdiğimiz bazı branşlarda, şimdi tek hekime düştük.” Bazı branşlarda doktorların izinli veya raporlu olduğu dönemlerde hizmetin aksadığını bildiren Dilekçi, üç hekimle hizmet verdikleri kulak-burun-boğaz branşında şu anda işlerin bir doktorla yürütüldüğünü vurguladı.
Dilekçi, şöyle devam etti: “Olaylardan önce hastanede 90 pratisyen ve uzman doktorumuz vardı. Şimdi bu sayı göreve yeni başlayanlarla 70 civarında. Acil serviste 9 hekimle hizmet veriyoruz ancak uzman doktorumuz yok.” BİTLİS AA

Etiketler