Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Biz utanacak hiçbir şey söylemeyiz’

'Biz utanacak hiçbir şey söylemeyiz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Buca mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bütününü kucaklayan, ülkeyi doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle birleştiren tek partinin AK Parti olduğunu belirtti.

“Görevden kaçanlara, ‘Hayır’ diye tutturanlara, millete değil de Kandil Dağı’na yaslananlara meydanları bırakmayız” diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Şimdi de yeni bir şey çıkardılar. Bazen Kılıçdaroğlu, bazen Bahçeli. ‘Hükümet hakkında ben neler biliyorum ama söylemem’ diyorlar. Bunun adı ‘çamur at izi kalsın’ siyaseti, bunun adı ‘ergen siyasetidir’, bunun adı ‘şantaj siyasetidir’. İşte buradan er meydanından, demokrasi meydanından bir kez daha Kılıçdaroğlu’na, Bahçeli’ye söylüyorum. Ne biliyorsanız açıklayın. Bu meydandan kaçan namerttir, bildiğini açıklamayan namerttir. Biz utanacak hiçbir şey söylemeyiz, utanacak hiçbir şey yapmayız. Kursağımızda tek lokma haram yoktur, zihnimizde tek bir millete aykırı fikir yoktur, yüreğimizde ise millet aşkından başka hiçbir şey yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Bizim ne çekinecek bir şeyimiz var, ne de gizlimiz, saklımız var. Bu yaptıklarının siyasi ahlaka sığar tarafı yok, devlet adamı sorumluluğuna sığar tarafı yok.  

Biz kendisini anamuhalefet partisi lideri olarak çağırmışız. Devletin bazı mahrem bilgilerini paylaşmışız. Zannettik ki karşımızda sorumluluk sahibi bir devlet adamı var. Onun için konuşmuşuz. Demek ki hata etmişiz. Bundan sonra oturursak ya bir şahitle konuşacağız demek ki ya da devletin mahrem bilgilerini ona karşı da korumak zorunda kalacağız. Ama bilin ki devletin izzetini, milletin onurunu her zaman koruduk, koruyacağız.” 

“Avrupa ülkelerine giderek Türkiye’yi şikayet edenlerin şimdi de yabancı istihbarat örgütleriyle, paralel çetelerin kulaklarına üfledikleri birtakım iftiraları dillendirdiğini” anlatan Davutoğlu, bu iftiraların artık alışkanlık haline geldiğini söyledi.

“Yok Oslo’da şu görüşülmüş, yok burada şöyle görüşmeler yapılmış, hepsini açıklayın” diyen Davutoğlu, “Bir tek sözden, bir tek cümleden dahi çekinmeyiz. Biz milletin önüne ak alınla, ak zihinle, ak yürekle çıktık. Sizler ise karanlık planların oyuncağı oldunuz, karanlık piyonların meydanlardaki, siyaset arenasındaki sözcüleri oldunuz. Bütün bu kışkırtmalara gelmeyeceğiz. Biz, ülkenin yarınlarını düşünmeye devam edecek, inşallah 1 Kasım’da akla karayı ortaya çıkaracak milletimize sığınacağız” diye konuştu.

“Anneleri çocuklardan ayıran bir anlayışı benimsemiyoruz”

Belediyelere kreş açma zorunluluğu getireceklerini belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

“İşçi veya memur anneler, doğumdan sonra, doğum izninden sonra ilk çocuk için 2 ay, ikinci çocuk için 4 ay, üçüncü çocuk için 6 ay işlerini bırakmadan ama günde 4 saat yarı zamanlı çalışıp tam zaman ücreti alacaksınız. Aradaki farkı da devlet ödeyecek, devlet. Biz anneleri çocuklardan ayıran bir anlayışı benimsemiyoruz.”

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!